Kiedy rodzice spodziewają się dziecka, jedno z nich jest w sposób oczywisty w uprzywilejowanej sytuacji. Mama od razu "wie" albo czuje jego obecność. Czasem, jeszcze zanim zrobi test ma już przeczucie, że upragnione dzieciątko się w niej rozwija. Druga połowa rodziców musi jeszcze sporo poczekać, aby "naocznie" przekonać się co do swego rodzicielstwa. Czasem wynik testu ciążowego nie wystarcza, aby tatusiom uzmysłowić realność tego, co się dzieje w ich życiu. Często to dopiero zdjęcie USG i możliwość zobaczenia swojego dziecka pomaga ojcu poczuć się nim naprawdę. Również dla mamy możliwość „podejrzenia” swojego maleństwa, a potem zabrania do domu jego pierwszego zdjęcia jest wyjątkowym przeżyciem. Czasem dopiero wtedy naprawdę zaczyna wierzyć w to, co ją czeka. Czasem w takiej właśnie chwili budzi się wielka miłość. Może w takim momencie przychodzą do głowy słowa powitania, czułości, miłości...

Wystawa »Witaj Nasze Kochanie« pozwala dzielić się rodzicom właśnie takim momentem. W ramach projektu prezentujemy typowe zdjęcia USG (zarówno tradycyjne jak i 3D) przekształcone do formy przestrzennej i wygrawerowane laserem 3D w szklanych ramkach. Zebrane w specjalnej gablocie tworzą wspaniałą wystawę, która pokazuje piękno życia w łonie mamy i ogrom miłości, jaka otacza dziecko jeszcze przed jego urodzeniem.


Anna SawońKiedy po raz pierwszy zobaczyłam zdjęcie mojego dziecka, jeszcze wtedy nie wiedziałam, że jest ono dziewczynką. Pomyślałam wtedy: „Prawdziwy dzidziuś! Pięć centymetrów cudownego bobasa!”. Idealny mały człowiek, w swoim zarysie już tak bardzo podobny do tego, który się urodzi. To jest najpiękniejsze zdjęcie, jakie udało się zrobić mojemu dziecku w brzuchu.

Byłam zachwycona pomysłem wystawy i z przyjemnością udostępniłam zdjęcie USG swojej córeczki.
Gorąco zapraszam do odwiedzenia wystawy!

Anna Sawoń

mama Alicji i Michała
założycielka portalu PięknyPoród.pl


Projekt »Witaj Nasze Kochanie« łączy w sobie sferę wizualną i słowną. Dwadzieścia osiem osadzonych w gablocie, przestrzennie wymodelowanych zdjęć USG ukazuje głębię i charakterystyczne rysy dziecka przed jego urodzeniem. Dodatkowo, każde zdjęcie jest podpisane krótkim zdaniem wyrażającym zachwyt jego rodziców. Możliwość ich obejrzenia to wspaniałe przeżycie. Sprawdź, gdzie można ją obecnie obejrzeć: Wystawa, czyli gdzie mogę obejrzeć zdjęcia?