Punktem wyjścia do stworzenia zdjęcia przestrzennego USG jego cyfrowy skan, który następnie jest "uwypuklany". To bardzo drobiazgowy proces, podczas którego grafik dokonujący obróbki zdjęcia zaznacza wszystkie kluczowe punkty na zdjęciu, a następnie określa głębokość poszczególnych obszarów w oparciu o informację o ich jasności. Tak opisane zdjęcie przekształcane jest w tzw. chmurę punktów stanowiącą listę setek tysięcy koordynatów wyznaczających miejsca, w które laser 3D powinien trafić podczas uwieczniania zdjęcia w szkle.

Zdjęcie USG i animacja przedstawiająca chmurę punktów stworzoną na podstawie tego zdjęcia:

447x335-usg

Sam proces grawerowania laserem 3D jest w dużej mierze automatyczny. Maszyna grawerująca kieruje laser w określone miejsca w przestrzeni zgodnie z przygotowaną wcześniej przez grafika chmurą punktów. Promień lasera skupia się w szkle na tysięczne części sekundy, jednak jego energia w miejsu skupienia jest tak duża, że dokonuje on rozerwania wiązań cząsteczek szkła. Każde takie mikropęknięcie ma zaledwie 40 mikronów, jednakże ich liczba oraz precyzyjne rozmieszczenie w przestrzeni sprawia, że tworzą zjawiskowy obraz 3D:

447x447 DSC2224447x447 DSC2229

Sam proces tworzenia i grawerowania statuetki 3D możesz obejrzeć na tym filmie, na którym pracownicy Krysztaly3D.pl opracowują nową kompozycję 3D: